עורך דין לעסקים

משרדנו מביא לידי ביטוי את כישרונו במציאת פתרונות משפטיים יצירתיים למהלכים עסקיים בהתאם לצרכים הייחודיים של כל לקוח. משרדנו הינו משרד בוטיק המתמחה בליווי עסקים וחברות במהלך העסקים הרגיל.

כיום בין לקוחות משרדנו נמצאים רשתות מזון מהגדולות במשק, חברות פרסום הנסחרות בבורסה, חברות קייטרינג, יבואני צעצועים, יצואנים בתחום הרכב ועוד… במסגרת שירותי המשרד לקוחותינו מקבלים שירותי גבייה, ניסוח חוזים, ספק – לקוח, שכירות, עובדים וכו'… משעסקנן במשרד בוטיק לקוחות משרדינו מקבלים את השירות הטוב ביותר והייחודי המתאים לעסק.

עורך דין לעסקים -

תפקידו של עורך דין עסקי

קיים הליך בירוקרטי מובנה להקמת חברה, הכולל טפסים שיש למלא ולהגיש.

הבעיתיות בעניין זה הוא יצירת הטפסים המתאימים לחברה שלכם, האם מדובר בחברת יחיד? מספר שותפים הבוחרים להקים חברה? במה החברה תעסוק?

כאמור קיימות שאלות שונות שטוב לענות עליהן עוד בשלב הטרום חוזי ובטרם פתיחת החברה.

חברות רבות מוקמות מבלי לעשות הסכם חוזי קודם בצורה נכונה, דבר המשפיע על התנהלות הצדדים ובעלי המניות בחברה.

ככל ותבחרו לייצר הסכם מקיף, הכולל את אפשרויות בעלי המניות, אם במכירת מניותיהם, תפקידם בחברה, סכום הכספים המוזרמים לחברה וכו' תוכלו למנוע בעיות עתידיות ואף ריבים מיותרים.

בין מסמכי פתיחת החברה קיימים המסמכים הבאים:

א. טופס 1 – בקשה לרישום חברה.

ב. טופס 2 – הצהרת דירקטורים ראשונים.

ג. תקנון חברה.

כפי שפורט לעיל, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לעסקים בשלב פתיחת החברה.

אז מה זה עורך דין לעסקים?

איך תדעו מי עורך הדין לו אתם זקוקים, בפסקה זו נעשה לך סדר.

קיימים עורכי דין שונים, העוסקים בתחומים ספציפיים ויש רחבים, קיימים עו"ד בתחום המשפחה, עורכי דין פליליים, תאונות דרכים, עורכי דין המתמחים ספציפית בספורטאים, אך הפעם אתמקד בעורכי דין לעסקים, התחומים בהם עוסקים משרדנו.

התחום האזרחי – בתחום האזרחי אנו מעניקים ללקוחותינו ליווי משפטי בתביעות כספיות, לשון הרע, חדלות פירעון והוצאה לפועל, פינוי מושכר.

משרדנו ניכן במקצועיות רבה בתחומים בהם הוא עוסק, ואף בעל הצלחות מוכחות, כך אנו פועלים לייצוג לקוחותינו בבתי המשפט השונים ובלשכות ההוצאה לפועל, הן מצד החייבים והן מצד הזוכים.

משמשרדנו מייצג משני צדדי המתרס, קל לנו להיכנס לראשו של הצד השני, ובכך להוביל אתכם להצלחות המבוקשות, לא פעם הצלחנו לסיים תיקים מבלי לנהל ולו דיון אחד, זאת מסיבה אחת פשוטה, לא הותרנו לצד השני כל ברירה ואפשרות להתחמק מביצוע התחייבויותיו.

התחום המסחרי – בתחום המסחרי אנו עוסקים בחוזים, ספק – לקוח, בין חברות, הסכמי עבודה, בהקמת חברות ופירוקן, הסכמי שותפות, ליטיגציה וסימני מסחר, וליווי חברות ועסקים בחיי המסחר השוטפים, כמובן בהליכי גבייה ותביעות בבתי המשפט.

בשביל לפשט את הנושא, בתחום זה אנו עוסקים בעיקר בעסקים ובחברות, כאשר מהניסוח תוכלו להבין כי קיים הבדל בין השניים, למרות שמדובר בשני עסקים. חברה היא בעלת ישות משפטית בפני עצמה, זאת אומרת שכאשר מוגשת תביעה כנגד החברה רק החברה חייבת ולא האדם המחזיק בחברה, הדבר שונה אם מדובר בעוסק מורשה שאז אותו אדם, קרי בעל העסק חב בחבות.

משרדנו מלווה אתכם בכל ההליכים הרלוונטיים, עם רשם החברות, בתי המשפט, הוצאה לפועל, רשויות המס, רשם סימני המסחר והפטנטים וכו' , כך, שאם אתם איתנו אתם יכולים לדעת שאתם בידיים טובות.

לצורך הביטחון העצמי שלכם, דעו שזה לא משנה אם מדובר בחברה או בעוסק מורשה, הסודיות עדיין נשמרת במסגרת חיסיון עורך דין לקוח.

מנהלים חברה? עסק? ארגון? עמותה? יעוץ וליווי משפטי בהסכמים מסחריים, ספק – לקוח ועובדים הוא אחד הדברים החשובים ביותר לכם.

משרד עורך דין אבי חיים אדיב מלווה תאגידים, עמותות, ארגונים במהלך העסקים הרגיל, תוך יצירת חוזים, פתיחת חברות, ייעוץ משפטי, הסכמים מייסדים שותפויות, פירוקים, גבייה והגנה על סימני המסחר.

כאשר עורכים את הבסיס בצורה איכותית, התוצאות ידברו בעד עצמן.

בחרתם להקים מיזם חדש? להשתדרג מטעמי מיסוי, מעוסק לחברה? – קיימים שיקולים משפטיים שונים לכל צורת התאגדות, אם זו חברה בע"מ, שותפות, שותפות מוגבל, עמותה וכו'

בטרם עושים את הצעד הראשון, אני סבור שיש תחילה לבדוק את ההשלכות של כל אפשרות.

הגיע העת בחרתם את הישות המבוקשת, וכעת עליכם לערוך הסכם מייסדים, הסכמות פנימיות וזו לעיתים קרובות עקב אכילס, לא פעם נתקלתי בוויכוחים פנימיים בחברה דווקא עקב אי הגדרת תפקידים ו\או מצבים בצורה נכונה, לדוגמה מה יקרה אם אחד השותפים יחליט לפרק את החבילה?

לכן, עדיף להתייעץ עם מומחה בתחום ולערוך את ההסכמים בהתאמה אישית לכל עסק.

בחרתם לרכוש חברה או להתמזג עם אחת, כדאי שתתנו למומחים לשבת על הפרטים הקטנים. כל שלב ברכישה או במיזוג מצריכים מחשבה צופה פני עתיד, היכן המכשולים ומה עלול להשתבש בדרך.

לכן, את הסכם הרכישה / המיזוג יש לעשות בהתאמה לחברה / העסק שמבקשים לרכוש.

אתן לכם את הדוגמה הקלה ביותר, רכשתם חברה ולאחר הרכישה גיליתם שהיא פיזרה שיקים בסכום של 500,000 ₪ , מה תעשו? אנחנו כאן בשביל למנוע זאת.

מה עוד?

במהלך העסקים, לעיתים צצה לפניכם הזדמנות עסקית מעניינת הדורשת מימון משמעותי, אותו תבקשו לקבל מבנק או מחברה למתן הלוואות חוץ בנקאיות ולעיתים אף ממכרים / חברים.

משרדנו בעל ידע וניסיון ביצירת הסכמי הלוואה ויצירת בטחונות מתאימים להם, אם באמצעות שעבוד נכסים ו\או משכונם.

בימים אלה קיימים נכסים רבים להשקעה, בעלי ממון מחפשים את המקום הנכון בו יוכלו להשקיע את ממונם, לעיתים מדובר בנדל"ן משרדים , לעיתים מגורים ולעתים פרויקט תמ"א 38.

בימים אלה אף הורחבו האפשרויות עת החלו לצוץ נכסים דיגיטליים, אפליקציות, ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים.

לעיתים אנו שוכחים שכל עסקה כזו עלולה לגרור מיסוי גבוה אשר פוגע בכדאיות העסקה ולכן, יש להתייעץ באופן פרטי בגין כל רכישה.

ראה לדוגמה תמ"א 38, קיימים מספר בניינים אשר החלו במלאכה כך בפועל, לא סיימו אותה במשך שנים, לעיתים מסיבות משפטיות כאשר עורך הדין אשר ייצג בעסקה לא הבין את ערך הדברים לעומקם.

כאשר משרדנו מלווה יזמים/ משקיעים, אנו תחילה עוברים על התנאים המשפטיים ובודקים את אפשרויות המיסוי שיידרש הלקוח לשלם. לאחר מכן, אנו בודקים את החששות והכשלים שעלולים לעלות במשך הזמן.

רק לאחר שהלקוח הבין בידיוק היכן העסקה עומדת, אנו יוצאים לדרך.

סכסוכים משפטיים - תביעות כספיות​

כחלק בלתי נפרד מניהול חברה \ עסק הוא סיכסוים משפטיים ותביעות כספיות שמגיעות עם קרות הסכסוך.

מי מאיתנו לא נקלע למצב בו אחד הלקוחות החליט להפסיק לשלם או לחלופין ספק קיבל תשלום ולא סיפק את הסחורה, כמובן שיש מאות דוגמאות אחרות שיכולות לשפוך אור על הנושא וכאן נכנס עורך דין לעסקים.

עם תחילת הסכסוך מומלץ לפנות לעורך דין מסחרי אשר יבחן את הנושא וינחה את הלקוח בדר הפעולה הרלוונטי.

בשלב זה חשוב לבדוק האם מדובר בחברה\ לקוח שקרס או לקוח איתן שבוחר לא לספק \ לשלם מסיבות אחרות.

אם מדובר בקריסה של ממש, יש חשיבות מכרעת בייעוץ מהיר בתקופה שעוד ניתן לתפוס נכסים בטרם כולם יוברחו \ יוממשו על ידי נושים אחרים ובכך, החברה עלולה להיוותר ללא כל.

משרדנו, עוסק בהגשת תביעות כספיות, הטלת עיקולים זמניים, תווי מניעה וצווי עשה – עורך דין מסחרי.

חוזים והסכמים - עורך דין לעסקים

לאורך ניהול העסק, הנכם יוצרים חוזים והתחייבויות כספיות עם צדדים שונים, לעיתים אתם מתחייבים כלפיהם ולעיתים הם כלפיכם.

לצורך שמירה על זכויותיכם, מומלץ לצפות מספר צעדים קדימה, לבחון היכן נקודות התורפה שלכם ושל הצד השני, מה הוא הפיצוי המוסכם במקרה של הפרה, מה ההתחיבות המדויקת של כל צד.

עריכת הסכמים גנריים מובילים לסיבוכים ולהפרות רבות, כאשר בסוף כל הצדדים יוצאים בהרגשה של אכזבה.

לצורך יצירת הסכמים נאותים, טוב לערוך תחילה רשימה מסודרת של התחייבויות הצדדים ואז להעבירם ל עורך דין מסחרי אשר יערוך את ההסכם בפועל. 

– עורך דין לעסקים

הסכם שכירות

שוכרים ומשכירים נכס, חשוב לערוך את הסכם השכירות בהתאם לסוג העסק ולזמינותו.

בכך למנוע בעיות עתידיות, לדוגמא, בעל נכס הבוחר לפנות אתכם בתום השנה, אם עקב אי מתן ההודעה בדבר המשך השכירות ואם עקב רצונו לפנות את הנכס עקב שוכר נוסף המבקש לשלם יותר.

פירוק חברות - חדלות פירעון

קיים שוני בין הליכי פירוק חברה לבין הליכי חדלות פירעון.

הליכי פירוק מתייחסים לתאגידים (חברות), שותפויות רשומות, עמותות וכו'

גם במקרה זה ישנם סוגים שונים של פירוקים, קיים פירוק מרצון וקיים פירוק שלא מרצון.

הליך פירוק יכול להתחיל גם כאשר נושה פונה בבקשה מתאימה לבית המשפט ומוכיח שהחברה לא עומדת בהתחייבויותיה וכי יש חשש שגם לא תעמוד בהמשך תוך שהיא מבריחה את נכסיה.

בעצם לאחר סיום הליכי הפירוק החברה מתחסלת.

הליכי חדלות פירעון מתאימים לעוסקים מורשים, עוסקים פטורים וכל אדם אחר.

לפרטים נוספים לעניין חדלות פירעון לחצו כאן

יובהר כי הליך חדלות פירעון הוא מחליפו של הליך פשיטת הרגל, דבר אשר שונה בספטמבר 2019.

לצורך פתיחה בליכי פירוק חברה מומלץ להתייעץ עם עורך דין לעסקים

עורך דין

הקפאת הליכים - עורך דין לעסקים

דרך נוספת להתמודד עם משבר בחברה היא בקשה להקפאת הליכים.

בפניה מסוג זה ניתן לבקש מבית המשפט להקפיא את כל הליכי ההוצאה לפועל, פירוק והליכים אחרים שעתידים להתנהל כנגד החברה ולבקש תקופה מסוימת לצורך שיקום החברה ו\או מכירתה ו\או גיוס משקיע.

במצב זה תינתן לחברה אפשרות להגיע להסדר עם נושיה ולגרום לחברה להתייצב שאז תגיש בקשה להבראה.

צו זה יכול שינתן ל 9 חודשים כאשר בזמן זה נושי החברה יפסיקו את הרדיפות, אך הדבר מותנה בהצגת תוכנית הבראה והסדר לנושים השונים.

יש צורך בקבלת תמיכת הנושים או לפחות מחלקם ובכך לאפשר לחברה להמשיך להיות פעילה למשך תקופה, עד לשיקומה.

לעניין זה יפים דברי בית המשפט בהליך פר"ק 14554-02-14:

"ההקפאה נועדה להעלות את התאגיד, ובמקרה זה המבקשת, על פסים כלכליים ראויים ונקודת המוצא היא כי יש לאפשר למבקשת להימנע מקריסה שתגרום לנזקים קשים לנושיה השונים, לעובדים ולציבור כולו. בנסיבות אלו הבחירה בהליך של הקפאת הליכים היא לא אך ראויה, אלא גם מתבקשת (השוו פר"ק (מחוזי-י-ם) 11491-05-10‏ גילת היקב בע"מ נ' בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (פורסם בנבו,  12.07.10)). "

לצורך פתיחה בהליכי הקפאה מומלץ להתייעץ עם עורך דין לעסקים

לטיפים לערכית עסקה עם חברה לחצו כאן

לטיפים לעריכת הסכם שכירות לחצו כאן

טופס הגשת בקשה לביצוע שטר 

עורך דין גבייה שיקים

שיעבוד נכסים - עורך דין לעסקים

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמירה על עסקה היא שיעבוד נכסים.

ערכת עסקה גדולה בעלת סיכון ממשי, ניתן ל"אבטח אותה" באמצעות שיעבוד נכסי הצד השני לטובתכם, כך במקרה של קריסה ו\או אי עמידה בהתחייבויותיהם ניתן לממש את השעבוד, כאשר אתם הנושים הראשונים שנפרעים מהנכס.

בעצם במקרה בו רשמתם שעבוד כדין, גם אם יוטלו עיקולים מאוחרים לשעבוד, קודם ייפרע חובכם ורק לאחר מכן, החובות לנושים האחרים.

  • פירוק חברות
  • חדלות פירעון ליחידים
  • הוצאה צווי מניעה
  • צווי עשה
  • ליווי משפטי שוטף
  • עריכת הסכמים וחוזים
  • עריכת הסכמי שיכרות
  • תביעות כספיות
  • משרדנו מעניק ליווי שוטף לעסקים החל מ 5 שעות ליווי בחודש, במסגרתם מקבל בעל העסק את השירותים הנדרשים על ידי משרדו.
 

נכתב על ידי עורך דין אבי אדיב – עורך דין לעסקים.

המידע המצוי באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. 

כל האמור באתר באחריות הגולש ועו"ד ו\או האתר לא יישא באחריות כזו או אחרת בגין כל טענה ו\או נזק משפטי העלול להיגרם מקריאת תוכן האתר ו\או המאמר.

בדקו התאמה ליווי משפטי:

כמה עובדים יש לכם?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
איזה עוסק אתה?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
למה לדעתך אתה צריך עורך דין?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
עד כמה לדעתך עורך דין מקצועי יחסוך לך בזמן ויביא כסף לעסק?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
כמה משאבים אתה מבזבז על שיחות גבייה ומכתבים?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
עד כמה חשוב לך עורך דין מקצועי שילווה אותך?
נא לבחור בתשובה הרלונטית
נא לבחור בתשובה הרלונטית
מה שימך?
שם מלא
נא למלות שדה
נא למלות שדה
מספר לחזרת מומחה
מספר נייד
נא למלות שדה
נא למלות שדה

רוצים פרטים נוספים?

מלאו את הטופס ונשוב אליכם בהקדם

קצת על משרדנו:

עורך דין אבי חיים אדיב | עורך דין

משרדנו הינו משרד בוטיק המתמחה בליווי עסקים וחברות במהלך העסקים הרגיל.

כיום בין לקוחות משרדנו נמצאים רשתות מזון מהגדולות במשק, חברות פרסום הנסחרות בבורסה, חברות קייטרינג, יבואני צעצועים, יצואנים בתחום הרכב ועוד…

במסגרת שירותי המשרד לקוחותינו מקבלים שירותי גבייה, ניסוח חוזים, ספק – לקוח, שכירות, עובדים וכו'…

משעסקנן במשרד בוטיק לקוחות משרדינו מקבלים את השירות הטוב ביותר והייחודי המתאים לעסק.

עורך דין אבי אדיב

מה הלקוחות אומרים עלינו?

85138800_871168683336229_476181916005957632_o
ברצוננו להוכיר תודה לעורך דין אבי חיים אדיב, תודה שאתה מלווה אותנו בכל ההליכים המשפטיים שעומדים למולנו. בימים אלה נראה כי כל צעד כולל השלכות כה רבות. מהתיק הראשון, ידענו שאיתך אנחנו רוצים ללכת לאורך כל הדרך (התיק נגמר בניצחון).
מילאן טויז בע"מ
team3-1.jpg
אבי אדיב, אין מילים בפי בכדי להודות לך, 4 שנים נלחמנו לצורך קבלת כספנו, ואתה ב 3 חודשים דאגת שנקבל את כל הכסף בחזרה, אנחנו מודים לך מקרב לב.
יוסף ****
88310422_104269141197090_3414923970154070016_n
אבי מלווה את העסק שלי למעלה מ- 5 שנים. בכל רגע שאני צריך אותו הוא שם בשבילי. שירות אדיב ומקצועי. ממליץ בחום!
מיקי דזין
מנכ"ל MDN

בדיקת התאמה ראשונית ללא עלות

מלאו את הטופס ותקבלו שיחת ממשרדינו בהקדם