3 טיפים לעריכת עסקאות בין חברות

1. כתב ערבות

כאשר אתם עובדים מול חברות באופן כזה או אחר ניתן להחתים את בעל העניין בחברה על כתב ערבות המנוסח בצורה משפטית בהתאם לחוק הערבות תשכ"ז-1967 , ובכך ליצור בטוחה לעסקה באמצעות התחייבותו האישית של בעל העניין בחברה.
במקרה הצורך, ניתן לפנות עם הערבות לבית המשפט ו\או לשכת ההוצל"פ ולבקשת סעד מתאים.

יודגש, על כתב ערבות להיות מנוסח בצורה דיקנית באמצעות מומחה בתחום, שהרי במצבים מסוימים עלול כתב הערבות לאבד את תוקפו, לדוגמא, במצב בו הערב אינו נמנה מבעלי העניין בחברה וכתב הערבות נרשם ללא הגבלה בסכום, דבר שעלול לגרום לבטלות כתב הערבות.

2. חתימה בגב השיק

ניתן לבקש שיקים בסכום העסקה המתבצעת ולבקש מבעל העניין (לא רק) לחתום בגב השיק, על בעל העניין להטביע את חותמתו בצירוף פרטים מלאים, כגון, שם, שם משפחה ומספר ת"ז.
כך בעצם אותו אדם ערב לשיק וככל והשיק לא יפרע במועדו, ניתן יהיה להגיש את השיק לביצוע ישירות ללשכת ההוצאה לפועל כנגד החברה והערב שחתם בגב השיק.
שני החייבים יהיו חייבים בחוב ביחד ולחוד.

3. שטר חוב

ניתן להחתים את בעל העניין (לא רק) בחברה על שטר חוב, כאשר את הסכום חשוב להעריך בהתאם לסיכונים בעסקה הרלוונטית.
חשוב למלא את שטר החוב במלואו בכדי למנוע טענות מיותרות בדבר מילוי ללא הרשאה, דבר היכול להוות קו הגנה ראוי לתביעה שטרית ולגרום לבטלות שטר החוב.
על שטר החוב לכלול בין היתר, סכום, את שם עורכי השטר, למי ניתן, מספרי ת"ז, כתובות וערבים.

  • משרדנו מעניק ליווי שוטף לעסקים החל מ 5 שעות ליווי בחודש, במסגרתם מקבל בעל העסק את השירותים הנדרשים.
נכתב על ידי עו"ד אבי חיים אדיב המידע המצוי באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. כל האמור באתר זה הינו באחריות הגולש ועו"ד ו\או האתר לא יישא באחריות כזו או אחרת בגין כל טענה ו\או נזק משפטי העלול להיגרם מקריאת תוכן האתר ו\או המאמר
ברצוננו להוכיר תודה לעורך דין אבי חיים אדיב, תודה שאתה מלווה אותנו בכל ההליכים המשפטיים שעומדים למולנו. בימים אלה נראה כי כל צעד כולל השלכות כה רבות. מהתיק הראשון, ידענו שאיתך אנחנו רוצים ללכת לאורך כל הדרך (התיק נגמר בניצחון).
מילאן טויז בע"מ
אבי אדיב, אין מילים בפי בכדי להודות לך, 4 שנים נלחמנו לצורך קבלת כספנו, ואתה ב 3 חודשים דאגת שנקבל את כל הכסף בחזרה, אנחנו מודים לך מקרב לב.
יוסף ****
אבי מלווה את העסק שלי למעלה מ- 5 שנים. בכל רגע שאני צריך אותו הוא שם בשבילי. שירות אדיב ומקצועי. ממליץ בחום!
מיקי דזין
מנכ"ל ברנדיני
נשמח לעזור!
שלחו הודעה ועו"ד מומחה יחזור אליכם
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לעורך דין אבי אדיב י לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.